Navigace:   » Úvodní stránka  » Cestopisy a fotogalerie

Cestopisy a fotogalerie

Turecko 2012

Cestovatelská výprava do země půlměsíce po regionech západního Turecka a po střední Anatolii.

První setkání se světem Islámu a s jeho velkolepou historií  v Turecku nasměrovaly naše kroky nejprve do starého Istanbulu, abychom zde vstřebali starobylou atmosféru města a jeho kulturu. Teprve až jsme rozdýchali záplavu nových pocitů z těsného kontaktu s obyvateli, dostali jsme tu pravou chuť na poznání zbytku země, nasedli na dálkový autobus a s šálkem čaje ve dlaních přes okénko pozorovali, jak silnice ukrajuje kilometry přes horské hřbety do dalších vzdálených oblastí. A ty cestovatelům nabízejí nepřeberné  množství přírodních a historických zajímavostí. Třeba k travertinovým kaskádám u Pamukkale, k ruinám antického města Hierapolis, na Lýkijskou stezku a do Údolí motýlů u břehů Středozemního moře, mezi fantastické skalní útvary vytvořené erozí sopečného tufu v Kappadokii v centrální Anatolii a do architekturou osmanských domů dosud málo známého Safranbolu na severu země.

Odkaz na připravované přednášky z této cesty naleznete na http://www.d-klub.cz/cz/menu/14/cestopisne-prednasky/clanek-252-turecko-zapadni-regiony-a-stredni-anatolie-listopad-2012-ostrava-/

Istanbul

Istanbul - chrám boží moudrosti