Navigace:   » Úvodní stránka  » Cestopisy a fotogalerie

Cestopisy a fotogalerie

Jižní Korea - země (ne)jen pro gurmány

Jižní Korea v předjarním období 2014 byla zajímavou alternativou, protože jsme zjevně byli téměř jedinými "bílými" turisty v celé zemi ...

... Několik krajanů (z evropského kontinentu) jsme potkali na mezinárodním letišti v Jeju, několik krajanů jsme potkali ve zlatém městě Gion Giu. Pro jejich sečtení by mi stačily prsty na obou rukou. Po dlouhé době jsem se tak cítil jako objevitel - kolonizátor. Alespoň po dobu pobytu v Seolu. Záhy jsem ale zjistil, že tato malá země je už dávno objevená - k téměř veškerým přírodním zajímavostem  vedou asfaltové chodníky nebo lanové dráhy, platí se tam vstupné a často stojí i řady mezi masou zvídavého lidu, občas se zavírají i stezky do hor. Přesto všechno mne ale Korea uchvátila, a to svojí kuchyní ... její pestrostí.

Pokud budete chtít  Jižní Koreu ochutnat na vlastní uši, navštivte některou z našich připravovaných besed.

Pro přehrání rozhovoru o Jižní Korei v Českém Rozhlasu Ostrava si otevřete soubor v příloze.

Přílohy:

» Cestopisy a fotogalerie