Turecko – západní regiony a střední Anatolie

Turecko

Cestopisná přednáška Radima Ptáčka

V květnu 2012 jsme uskutečnili další z výprav D-KLUBu, tentokrát do země půlměsíce po regionech západního Turecka a po střední Anatolii. Cestovatelsky zaměřené veřejnosti tak od podzimu přinášíme besedy s našimi zážitky.

První setkání se světem Islámu a s jeho velkolepou historií  v Turecku nasměruje kroky většiny cestovatelů nejprve do starého Istanbulu, aby zde vstřebali starobylou atmosféru města a jeho kulturu. Teprve až rozdýchají záplavu nových pocitů z těsného kontaktu s obyvateli, dostanou tu pravou chuť na poznání zbytku země, nasednou na dálkový autobus a s šálkem čaje ve dlaních přes okénko pozorují, jak silnice ukrajuje kilometry přes horské hřbety do dalších vzdálených oblastí. A ty cestovatelům nabízejí nepřeberné  množství přírodních a historických zajímavostí. Přednáška Vás tak dále provede travertinovými kaskádami u Pamukkale, ruinami antického města Hierapolis, Lýkijskou stezkou a do Údolí motýlů u břehů Středozemního moře, mezi fantastické skalní útvary vytvořené erozí sopečného tufu v Kappadokii v centrální Anatolii a architekturou osmanských domů dosud málo známého Safranbolu na severu země.

Fotogalerii z expedice naleznete na http://www.d-klub.cz/cz/menu/6/novinky/clanek-250-turecko-2012/

Termíny projekcí:

Proběhlo:

06.06.2013 Ostrava, Restaurace U Chýlků, od 19:30 hodin, 17.01.2013 Havířov, MKS Petra Bezruče, od 18:00, 29.11.2012 - Ostrava, Komorní klub, od 18:00