Jordánsko (Ostrava, U Chýlků)

Jordánsko

Cestopisná přednáška Ivo Petra

Na první květnový čtvrtek 2.5.2013 si Vás dovolujeme pozvat K Chýlkům na besedu o Jordánsku v podání Ivo Petra. Začínáme jako obvykle od 19:30 hodin.

Deset dní na poznání Jordánska se může zdát málo, ale když se zvolí dobrá a především dynamická strategie, uvidíme toho tolik, až se nám z toho hlava zatočí. V tomto případě se vydáme do kamenného šperku starověku - města Petra, objedeme Mrtvé moře, vystoupíme na svatou horu Nebo, svlažíme se v Rudém moři u Aquaby, přejdeme přes "pouštní Dolomity" - oblast Wadu Rum, vystpoupíme na nejvyšší horu země na hranicích se Saudskou Arábii, zhlédneme nádherný antický Jerash a na závěr se projdeme jordánskou metropolí Ammanem.