Arménie - země ve stínu Araratu (únor 2018)

Arménie

Cestopisná přednáška Radima Ptáčka v ostravském Planetáriu

Zakavkazskou oblast jsem naposledy navštívil v roce 2008. Tenkrát to byla Gruzie, těsně po uhašení sporu s Ruskem o Abcházii. V letošním roce přišla na řadu země ležící ve stínu biblické hory Ararat - Arménie. Tuto zemi máme v povědomí hlavně jako producenta skvělého koňaku a zemi, odkud pocházejí meruňky. Jen málokdo ale už ví, že Arméni patří k nejpohostinnějším národům světa. A právě arménská pohostinnost pro mne byla tím nejsilnějším zážitkem a dovezeným suvenýrem. A taky jsem zde objevil a zamiloval si novou "dimenzi" poznávání krajiny, přírody a lidí ... z koňského hřbetu. Nahlédněte do klubové fotogalerie, kde naleznete i bližší itinerář cesty.

22.02.2018, Ostrava - Planetárium, od 18:30 hodin

Proběhlo: