Sudán

Cestopisné večery U Chýlků

Na letošní poslední cestopisnou přednášku před prázdninami jsme si pro Vás připravili besedu s Renatou Moskalovou o další zemi jejího oblíbeného kontinentu - Afriky. Tentokrát se podíváme do Sudánu. Obrázky i slovem Vás bude provázet Renata.

"Když se řekne Súdán, představí si většina z nás konfliktní zemi, které se rozdělila na dva samostatné státy, nebo si myslí, že se jedná o zemi pokrytou vyprahlou poušťí. V horším případě si může někdo splést Súdán se Somálskem, kde řádí piráti a je hladomor. Takový Súdán rozhodně není. Přestože jsme projížděli i vyprahlou pouští, zažili jsme kromě písečné bouře i malý deštík. Šnorchlovali jsme a potápěli se v Rudém moři, poznali bezva lidi. Někteří nás pozvali do svých příbytků na čaj, kávu, obdarovali nás datlemi. Navštívli jsme archeologické lokality se zachovalými pyramidami, chrámy a hrobkami, ostrov Sai na Nilu, se zbytky egyptské pevnosti a mnoho dalších míst. Pokud se chcete dovědět víc, jste srdečně zvání na povídání o této africké zemi, které je, prozatím, turistickým ruchem nedotčená."

Přednáška proběhne ve čtvrtek 5.6.2014 ve velkém sále ostravské Restaurace U Chýlků od 19:30 hodin. Protože touto dobou budu pádlovat na jihu našeho kontinentu, přeji Vám hezké léto a těším se na viděnou opět v první čtvrtky po prázdninách. Za D-KLUB Radim S. Ptáček