Florida - slunečná země

Přednáška Radima Ptáčka Vás seznámí převážně s přírodními ...

Tato klubová expedice proběhla v říjnu a v listopadu 2008 po jihovýchodě USA – startovala v Severní Karolíně, trasovala jižní Karolínu a Georgii, křižovala Floridu od severu k jihu a od východu k západu, pokračovala přes státy Alabamu, Mississippi a Tenneessee po Natchez Parkway do národního parku Smoky Mountains. Přednáška Vás seznámí převážně s přírodními zajímavostmi subtropické a tropické Floridy. Navštívíme parky s průzračnými vývěry podzemní vody v severní části země, bahnité močály porostlé cypřiši plné aligátorů, vodního ptactva a moskytů v centrální a jižní části státu, a také se podíváme na nejjižnější cíp  země vzdálený ok Kuby pouhých 90 mil, na Florida Keys – pás ostrovní klenby spojený pouze mosty.

26.02.2015 - Ostrava - Gymnázium Olgy Havlové, pro studenty od 10. hodin

Proběhlo: