D-KLUB Ostrava, sportovní klub zaměřený na outdoorové aktivity

Navigace:   » Úvodní stránka  » Kalendář akcí  » Klubové akce venku  

Klubové akce venku

 

26. ročník Zimní expedice Beskydmountains v roce 2020

Zvadlo BM 2020

 

Účastníci 25. ročníku drsné BM Expedice na Smrk

 

Táboření v závěji pro drsňáky …

... se na Beskydských hřebenech uskuteční v letošním roce na začátku února. Jako vždy  o víkendu před úplňkem, letos to vychází na 7. až 9.2.2020. Vrcholem 26. ročníku bude Kněhyně, která nám vždy na dosavadních expedicích dopřála extrémní počasí a je to navíc jeden z nejhezčích vrcholů v Beskydech. Sejdeme se v závěji už v pátek 7.2.2020 na Noříčí Hoře (1047 m n.m.). Vyrazíme v sobotu v 10 hodin, překleneme údolí Bystré a na Kněhyni se vyšplháme její západní stěnou. Druhou noc zřejmě strávíme v sedle Kněhyně a na vrchol vyšplháme až v neděli ráno. Odkaz na plánovanou trasu najdete zde (klikni). Skutečná trasa mezi místem setkání a expedičním vrcholem bude opět probíhat podle klimatu a sněhových podmínek.  

Účastníci, dejte opět v předstihu vědět, ať se podle toho zařídíme. Asi týden před akcí doplníme na web info o případném společném odjezdu hromadnou dopravou nebo auty.

Akce jako vždy na vlastní nebezpečí, vyžadující kvalitní zimní výbavu a kondici dostatečnou pro zimní treky a spaní na sněhu.

Na shledání v závěji se těší Váš Drsný S.

Aktuální info 4.2.2020: Drsňáci ahoj, vypadá to podle ohlasů na celkovou účast okolo 15 lidí. Rozeslal jsem zprávy přes FB ohledně upřesnění dojezdů, tak zkuste do středy odpovědět. Část Ostraváků jede vlakem 17:53 z Ostrava Střed, poslední vagón. Jihomoravská sekce jede auty a po cestě posbírá další účastníky. Ve středu a čtvrtek by mohlo trochu sněhu připadnout, nebude to ale nic dramatického, spíš budou pocukrovány hřebeny, aby bylo co fotit a zimní expedice vypadala jako zimní. Možná to letos bude poslední sníh, tak si ho přijeďte užít. Letos nejsou sněžnice povinné, nechám to na vašem vlastním uvážení podle stavu sněhové pokrývky před odjezdem. V pátek má být ještě zataženo 1 až -2°C, sobota bude jasná s příjemně mrazivou nocí -7°C a neděle polojasná 1 až -3°C. Teploty akorát na to, aby mrazem nepraskaly struny a nechladl rychle uvařený čaj. Takže místo sněžnic na pokec k ohni letos vezměte inštrumenty, aby kytára tón se nesl nocí ...

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  

 » Kalendář akcí  » Klubové akce venku  

Naši partneři

Za pomoc při podpoře našich projektů a aktivit pro děti, mládež a širokou veřejnost děkujeme našim sponzorům, partnerům, spolupracujícím subjektům a nezištné podpoře našich přátel ... 

GEOoffice      Land Rover