D-KLUB Ostrava, sportovní klub zaměřený na outdoorové aktivity

Navigace:   » Úvodní stránka  » Novinky  

Novinky

 

Beskydmountains 2016

Zvadlo MB 2016

 

Trasa expedice BM 2016

 

Drsná zimní expedice v Beskydech

 

Ahoj drsní polárníci,

před únorovým úplňkem v termínu 19.-21.02.2016 pořádáme už 22. ročník zimní expedice Beskydmountains - přechod Beskyd spojený s tábořením na sněhu (pokud nám bude shůry dáno). Cílem letošní expedice je "nejhezčí" beskydský vrchol Kněhyně.

Místem setkání expedičních členů je vrchol Noříčí hora (1047 mnm) od pátku 19.2.2016. Expedice vyráží z místa setkání v 10:30 v sobotu 20.2. směrem k jihozápadu, následuje cesta kaňonem potoka Bystrý po předpokládané trase: viz klikni na odkaz mapy.cz zde. Podle klimatických podmínek se do cíle (vrchol Kněhyně, 1257 mnm) a následně do druhého základního tábora (vrchol Velká Stolová, 1046 mnm) dostaneme v sobotu asi až v pozdních odpoledních nebo večerních hodinách, proto se pro jistotu vybavte na noční výstup, pochod a táboření ve sněhu a mrazu. Sněžnice a lavinové lopatky by neměly chybět ve vaší výbavě (podle aktuálního klimatu). Trasa je poměrně krátká, ale strmá. 

Účast na akci je na vlastní nebezpečí každého účastníka. Přesto pokud se někdo dosud této extrémní outdoorové akce neúčastnil, kontaktujte pořadatele akce nejpozději do středy 17.02.2016 nejlépe přihlašením na klubový  s uvedením jména a telefonu. Pro jistotu se v předstihu nahlaste i staří zkušení polární mazáci, ať víme, koho máme očekávat. Akce bývá komorní, okolo 10 až 20 účastníků.

Pokud někdo bude chtít jet společným vlakem, tak hromadný odjezd z Ostravy - Hlavního nádraží je v pátek 19.02. v 17:53 hodin (viz odkaz na vlak zde). Ve Frenštátě po hodině pauzy přesedáme na autobus do Trojanovic (konečná hotel Rázoka) - viz odkaz zde. Hromadnou jízdenku kupujeme nejpozději v 17:45 hod. ZMĚNA PLÁNU !!! vlakem pojedeme až do Končic pod Ondřejníkem a odtud pěšky na místo srazu. 

 

S pozdravem "mrazu víc nastav líc" Váš Drsný S.

Tématické zařazení:

 » Kalendář akcí  » Klubové akce venku  

 » Novinky  

Naši partneři

Za pomoc při podpoře našich projektů a aktivit pro děti, mládež a širokou veřejnost děkujeme našim sponzorům, partnerům, spolupracujícím subjektům a nezištné podpoře našich přátel ... 

GEOoffice      Land Rover