D-KLUB Ostrava, sportovní klub zaměřený na outdoorové aktivity

Navigace:   » Úvodní stránka  » Novinky  

Novinky

 

Zimní expedice Beskydmountains v roce 2018

Účastníci expedice BM v roce 2018

 

O víkendu před lednovým úplňkem připravujeme 24. ročník zimní expedice

aktuálně k 29.1.2018

... Tak, a další ročník expedice máme za sebou. Odkaz na fotky a videostřih na FB najdete zde. Děkuji všem drsoňům za účast a těším se na příští legendární 25. ročník. Váš Drsný S. 

aktuálně k 25.1.2018

... Ahoj Drsňáci, protože venku panuje parádní jaro, tak se dohodněme, že sněžnice letos brát nebudeme. Počítejte ale s tím, že na Travný se budeme brodit a tábořit na sněhu. Může i pršet. Kdo všechno dal echo, že pojede: Bobin + 1, Black +1 na jednu noc, Bob na jednu noc, Cowboy a Ája, Bruml a moje maličkost. Budeme tedy v komorním počtu (camrátek mám připravených 10 i s rezervou) :-). Podle diskuse všichni pojedou autem na místo. Bobin bude parkovat v Papežově, my s Brumlem necháme auto u Zlatníku, v sobotu tam odložím stativ. Vyjíždět chceme z Ostravy někdy po 16 hodině. Čekám tedy, že někdy od 18-19 hodiny by první drsoni mohli být na místě setkání. Mobil poslední záchrany na mne je: 777939690. Budu se na vás těšit, večer u ohně ahoj.

Drsný S.

aktuálně k 17.1.2018

... včera konečně v Beskydech trochu přisněžilo, takže už tak drsná expedice bude ještě drsnější. Cílem letošního ročníku bude vrchol Travný, druhý nejvyšší vrchol Beskyd. Místo setkání v pátek 26.1. jsem tentokrát zvolil na téměř rovném hřbetu pod Zimným vrchem. Abychom si nekomplikovali návrat z Travného k autům, tak kdo pojedete autem, zaparkujte si v okolí Papežova nebo Zlatníku. Expedice vyrazí v 10 hodin od místa setkání směrem ke Zlatníku, po cestě přebrodí Mohelnici, dále povede po žluté značce kolem Travenského vodopádu a pak téměř Přímo na Travný. Předpokládaná trasa expedice s výškovým profilem je zde: Trasa BMXXIV. Stejně jako předchozích 23 ročníků se bude skutečná trasa od té předpokládané záhadně odchylovat. Jedinou jistotou setkání a účastnit se expedice se všemi ostatními je proto dorazit na místo plánovaného srazu. Pokud se chcete k expedici připojit až někde po trase, tak jste srozuměni s rizikem, že se nepotkáme. Se značnou dávkou pravděpodobnosti bychom se pak mohli potkat na vrcholu Travném v sobotu večer 27.1.2018.  Plánovaný návrat z hor do údolí je v pozdním nedělním dopolední 28.1. Kdo plánujete přijet, tak pisněte e-mail nebo zavolejte, ať zmenežujeme společný odjezd z Ostravy (autobus, vlak, auta, ...). Na povinné sněžnice to zatím nevypadá, ale situace se může změnit každým dnem. Mějte proto ve výbavě sněžnice připravené a čekejte na další pokyny. Tip: kousek od místa setkání jsou na Zimném potoce vodopády. Mám v záměru je v sobotu brzo ráno před startem jít fotit. Kdo chce, může se přidat.

Drsný S.

aktuálně k 7.11.2017

... již brzo zde najdete více informací o této legendární zimní akci pro drsňáky ...

Tématické zařazení:

 » Kalendář akcí  » Klubové akce venku  

 » Novinky  

Naši partneři

Za pomoc při podpoře našich projektů a aktivit pro děti, mládež a širokou veřejnost děkujeme našim sponzorům, partnerům, spolupracujícím subjektům a nezištné podpoře našich přátel ... 

GEOoffice      Land Rover