Navigace:   » Úvodní stránka  » Novinky

Zimní expedice Beskydmountains v roce 2019

BeskydMountains 2019

trasa expedice

Na víkend před únorovým úplňkem připravujeme …

... další ročník drsné zimní expedice spojený s přechodem horských hřebenů Beskyd. Termín konání je od pátku do neděle 15. až 17.2.2019. Trasa a místo setkání drsné smečky bude upřesněno později.

aktuálně k 10.02.2019

... Ahoj Drsňáci, Beskydy jsou stále pod sněhem a na Lysé Hoře jsou necelé dva metry sněhu. Můžeme tedy očekávat, že letošní ročník expedice BM nebude příliš mrazivý, budeme se ale brodit sněhem. Přes týden má přisněžit trochu čerstvého sněhu, takže počítejmě všichni povinně se sněžnicemi.

Místem pátečního setkání 15.02.2019 bude kóta 640 mnm u zříceniny hradu na ostrém hřebenu nad Čeladnou. Za sebe plánuji dorazit na místo setkání okolo 20 hodiny. Kdo hodláte přijet, tak se se skontaktujte, ať skoordinujeme případnou společnou hromadnou dopravu na místo nebo vhodné rozmístění aut pro nedělní odjezd. Jako vždy budeme zřejmě v komorním počtu okolo 10 Drsných. V sobotu ráno bychom mohli vyrazit v 10 hodin směrem na vrchol Smrku (1276 mnm), který bude cílem letošního 25. ročniku expedice. Trasa není extra náročná, z místa setkání do druhého kempu v sedle Smrku má necelých 8 km. Po trase jsou jen dva strmé výstupy - první korytem potoka z údolí Čeladenky (převýšení 250 m) a druhý v závěrečné fázi pod vrcholem Smrku (převýšení 400 m). Z předchozích ročníků expedice BM sami dobře víte, že podle aktuálního klimatu může být i tato trasa těžko průchozí a skutečná trasa od té předpokládané se může odchylovat. Pokud se chcete k expedici připojit až někde po trase, tak jste srozuměni s rizikem, že se v lepším případě potkáme až v sobotu večer v basecampu v Sedle Smrku. Plánovaný návrat z hor do údolí do Ostravice je v pozdním nedělním dopolední 17.2.

Odkaz na trasu expedice najdete zde: Trasa zimní expedice BM XXV. Mobil poslední záchrany na mne je: 777939690. Budu se na vás těšit, večer u ohně ahoj.

Drsný S.

Odkaz na Facebook s fotkami a sestřihem z 24. ročníku expedice z roku 2018 naleznete zde: expedice BM 2018

» Kalendář akcí  » Klubové akce venku