Navigace:   » Úvodní stránka  » Novinky

Brazílie Pestrá a Barevná

30. září 2019, 09.49

Cestopisná přednáška Radima Ptáčka

Jarní výprava na jihoamerický kontinent z roku 2019 zavede účastníky přednášky na skok do největších mokřadů naší planety - do brazilského Pantanalu, který je rozlohou přibližně dvakrát větší než naše republika. Oblast je útočištěm vzácných zvířat, jako je kapybara, tapír, vydra, anakonda nebo kajman. Ne vše, co jsme viděli nebo si přáli vidět, se podařilo zachytit přes objektiv, ale i přesto byl Pantanal a cesta k němu neskutečně fotogenický, pestrý, barevný a plný často nečekaných zážitků … Cesta k Pantanalu nás vedla zemědělskou krajinou přes  největší systém vodopádů na naší planetě - vodopády Iguaçu na řece Páraná. Voda se zde v přepadu dlouhém asi 2,7 km řítí přes okraj lávové plošiny do impozantní hloubky 70 metrů. Výpravu jsme zakončili v karnevalovém městě Rio de Janeiro. Po karnevalové sezóně je Rio vcelku klidné, a tak jsme před odletem domů navštívili asi nejznámější vyhlídku na město – sedmi set tunovou sochu Krista Spasitele tyčící se nad městem v národním parku Tijuca. Přijďte se na brazilské zážitky z naší cesty podívat i vy. Více obrázků s bližším popisem trasy najdete ve fotogalerii.

14.11.2019 Ostrava, knihovna města Ostravy, pobočka Výškovice. od 16:00 hodin

Probehlo: