Národní a mezinárodní projekty

Navigace:   » Úvodní stránka

Hlavní strana

Historie a poslání klubu

D-KLUB byl založen v roce 2002 jako sdružení osob zaměřených na outdoorové aktivity – především na pobyt ve volné přírodě spojený s expedičními výpravami, splavováním řek, tábořením v divočině, poznáváním přírodních zajímavostí a kultur, ...

Zakládající členové klubu jsou sesbíráni z nejotrlejších drsňáků dnes již většinou zaniklých trampských osad z úpatí Beskyd a Oderských vrchů a z dalších  postaviček, které jsme za posledních 20 let potkali na horských stezkách, na březích řek, u večerních ohňů, na potlachovištích, na slezinách, na westernech, na hudebních festivalech, ... Drsné jádro klubu se dodnes na expedičních akcích vyžívá v náročných přírodních podmínkách a vyznává ortodoxní způsob outdooru heslem "Není pořádné expedice bez vůně ohně, příchutě romantiky a závanu adrenalinu ...".

Od roku 2005 jsme naše outdorové aktivity a mnohdy i náš životní styl začali propagovat formou cestovatelských přednášek pro veřejnost. Od roku 2008 jsme začali být aktivní v outdoorové osvětě mladých lidí na národní i mezinárodní úrovni a začali pořádat zahraniční výměny mládeže, kurzy pro mládežníky v přírodě, akce pro děti s ukázakou a výukou tábronických dovedností, a další aktivity založené na neziskové bázi. K 31.12.2009 představovala členská základna klubu celkem 80 členů.

D-KLUB nemá politické ambice, nepropaguje náboženské směry ani se neúčastní ekologických demonstrací. Naším motem je vyjadřování RESPEKTU K PŘÍRODĚ.

Hlavním posláním D-KLUBu je:

• pořádání volnočasových aktivit souvisejících s pobytem ve volné přírodě,
  • osvětová činnost v oblasti expedičního cestování zaměřená na mládež a širokou veřejnost (cestopisné besedy, festivaly, fotografické fotovýstavy, apod.),
  • budování technického a administrativního zázemí pro členy klubu,
  • vzdělávací mezinárodní aktivity zaměřené na mládež a na pracovníky s mládeží,
  • práce s dobrovolníky a pomoc při výjezdu do zahraničí.

D-KLUB Ostrava je od roku 2002 členským oddílem ČSTV, Ostravské tělovýchovné unie a od roku 2005 členem ČSRS - Českého svazu rekreačního sportu.

» Hlavní strana