D-KLUB Ostrava, sportovní klub zaměřený na outdoorové aktivity

Navigation:   » Home  » News  

News

 

Zimní expedice Beskydmountains v roce 2018

Účastníci expedice BM v roce 2018

 

O víkendu před lednovým úplňkem připravujeme 24. ročník zimní expedice

aktuálně k 29.1.2018

... Tak, a další ročník expedice máme za sebou. Odkaz na fotky a videostřih na FB najdete zde. Děkuji všem drsoňům za účast a těším se na příští legendární 25. ročník. Váš Drsný S. 

aktuálně k 25.1.2018

... Ahoj Drsňáci, protože venku panuje parádní jaro, tak se dohodněme, že sněžnice letos brát nebudeme. Počítejte ale s tím, že na Travný se budeme brodit a tábořit na sněhu. Může i pršet. Kdo všechno dal echo, že pojede: Bobin + 1, Black +1 na jednu noc, Bob na jednu noc, Cowboy a Ája, Bruml a moje maličkost. Budeme tedy v komorním počtu (camrátek mám připravených 10 i s rezervou) :-). Podle diskuse všichni pojedou autem na místo. Bobin bude parkovat v Papežově, my s Brumlem necháme auto u Zlatníku, v sobotu tam odložím stativ. Vyjíždět chceme z Ostravy někdy po 16 hodině. Čekám tedy, že někdy od 18-19 hodiny by první drsoni mohli být na místě setkání. Mobil poslední záchrany na mne je: 777939690. Budu se na vás těšit, večer u ohně ahoj.

Drsný S.

aktuálně k 17.1.2018

... včera konečně v Beskydech trochu přisněžilo, takže už tak drsná expedice bude ještě drsnější. Cílem letošního ročníku bude vrchol Travný, druhý nejvyšší vrchol Beskyd. Místo setkání v pátek 26.1. jsem tentokrát zvolil na téměř rovném hřbetu pod Zimným vrchem. Abychom si nekomplikovali návrat z Travného k autům, tak kdo pojedete autem, zaparkujte si v okolí Papežova nebo Zlatníku. Expedice vyrazí v 10 hodin od místa setkání směrem ke Zlatníku, po cestě přebrodí Mohelnici, dále povede po žluté značce kolem Travenského vodopádu a pak téměř Přímo na Travný. Předpokládaná trasa expedice s výškovým profilem je zde: Trasa BMXXIV. Stejně jako předchozích 23 ročníků se bude skutečná trasa od té předpokládané záhadně odchylovat. Jedinou jistotou setkání a účastnit se expedice se všemi ostatními je proto dorazit na místo plánovaného srazu. Pokud se chcete k expedici připojit až někde po trase, tak jste srozuměni s rizikem, že se nepotkáme. Se značnou dávkou pravděpodobnosti bychom se pak mohli potkat na vrcholu Travném v sobotu večer 27.1.2018.  Plánovaný návrat z hor do údolí je v pozdním nedělním dopolední 28.1. Kdo plánujete přijet, tak pisněte e-mail nebo zavolejte, ať zmenežujeme společný odjezd z Ostravy (autobus, vlak, auta, ...). Na povinné sněžnice to zatím nevypadá, ale situace se může změnit každým dnem. Mějte proto ve výbavě sněžnice připravené a čekejte na další pokyny. Tip: kousek od místa setkání jsou na Zimném potoce vodopády. Mám v záměru je v sobotu brzo ráno před startem jít fotit. Kdo chce, může se přidat.

Drsný S.

aktuálně k 7.11.2017

... již brzo zde najdete více informací o této legendární zimní akci pro drsňáky ...

Topic:

 » Calendar of events  » Club events outside  

 » News  

Naši partneři

We thank our partners, sponsors, our friends and other subjects for the support of our projects and activities for the childern, youth and public ... 

GEOoffice      Land Rover